Wydarzenia

VII FORUM PRAKTYKÓW - SKOLIOZY - GORSETY.

data wydarzenia: 2016-11-18
Akademia Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego, Warszawa, 18.11.2016


8 listopada odbyło się "VII Forum Praktyków - Skoliozy - Leczenie gorsetowe", organizowane przez warszawską Akademię Wychowania Fizycznego im. J. Piłsudskiego. Patronat nad tym wydarzeniem objęło m.in. Polskie Towarzystwo Lekarskie.


W spotkaniu wzięło udział ponad 200 specjalistów (lekarzy i fizjoterapeutów) zajmujących się na co dzień skomplikowaną tematyką leczenia skolioz. Podczas Forum prezentowane były m.in. wyniki badań i obserwacji dwóch metod leczenia gorsetowego (gorsetem dynamicznym SpineCor i gorsetem sztywnym Cheneau), przegląd opracowań naukowych oraz aktualne rekomendacje SOSORT i SRS (międzynarodowych organizacji wyznaczających kierunki i standardy leczenia skolioz).

Forum Praktyków organizowane przez AWF w Warszawie to niezwykle ważne wydarzenie dla specjalistów zajmujących się tematyką leczenia skolioz. Przyciąga ono również zainteresowanie wydawnictw specjalistycznych (periodyków medycznych), a nawet telewizji.

System SpineCor - jako jedna z rekomendowanych i wiodących metod leczenia skolioz, był omawiany nie tylko podczas wykładów i prezentacji, ale również szerzej prezentowany podczas warsztatów, prowadzonych przez mgr Joannę Gałuszkę - Certyfikowanego Trenera SpineCor System w Polsce. Warsztaty te przyciągnęły ogromną ilość uczestników zainteresowanych wprowadzeniem Systemu SpineCor do ich codziennej praktyki.

Wszystkie osoby zainteresowane Systemem SpineCor zachęcamy do odwiedzania naszej strony, profilu na Facebook'u oraz do kontaktu z naszą firmą w celu uzyskania informacji o organizowanych szkoleniach. Zapraszamy!