Czym jest SpineCor System?

 

 

  • Gorset korekcyjny SpineCor jest pierwszym i jedynym prawdziwie dynamicznym gorsetem korekcyjnym do leczenia skolioz idiopatycznych oraz kyfoz, który daje możliwość korekcji lub stabilizacji skoliozy i kyfozy. Stosowany jest już od poziomu 20° kąta Cobb'a ( +/- 5° ). Całość systemu stanowi gorset wraz z określonym ruchem korekcyjnym, w jakim ustawia on pacjenta w czasie noszenia. Uzupełnienie leczenia stanowić może zestaw specjalnie dobranych ćwiczeń. 
  • Gorset SpineCor koryguje bądź stabilizuje skrzywienia boczne kręgosłupa oraz rotację kręgów, ale także zabezpiecza prawidłową ruchomość oraz wzrost kręgosłupa, pozwalając jednocześnie na zachowanie normalnej codziennej aktywności pacjenta, w tym - co bardzo ważne - na aktywne uprawianie sportu, tańca itp.
  • Jest gorsetem o wiele wygodniejszym od stosowanych dawniej gorsetów sztywnych. Niewidoczny w noszeniu pod ubraniem - nie wystaje spod odzieży ani nie ogranicza ruchów pacjenta.
  • Konstrukcja i sposób działania gorsetu korekcyjnego SpineCor zwiększają akceptację pacjenta dla całego procesu leczenia skoliozy i jego stosowanie się do zaleceń lekarskich.

 

                                                    
Wskazania i przeciwwskazania:

System SpineCor został opracowany w celu leczenia skolioz idiopatycznych (niewiadomego pochodzenia). Dobre efekty przynosi również w leczeniu hiperkifozy (np. w chorobie Scheuermann'a).

Jego efektywność w leczeniu nerwowo-mięśniowych, neurologicznych lub innych typów skoliozy nie jest dobrze udokumentowana. Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów leczenia potrzebne jest sprawne działanie układu nerwowo - mięśniowego. Generalnie stosowanie gorsetu dynamicznego w skoliozach nieidiopatycznych nie zapewnia pełnej skuteczności leczenia, ale jednocześnie nie można wykluczyć jego opcjonalnego stosowania w indywidualnych przypadkach, po aceptacji przez lekarza specjalistę i rodziców pacjenta.