Jakie korzyści daje pacjentowi gorset korekcyjny SpineCor oraz jakie są koszty leczenia?

 

Korzyści dla pacjenta:

  • Ruchomość - dynamiczny gorset korekcyjny SpineCor pozwala na zachowanie pełnej ruchomości tułowia (w żaden sposób nie usztywnia), przez co umożliwia utrzymanie normalnej codziennej aktywności fizycznej, uprawianie różnych dyscyplin sportu (również na lekcjach WF w szkole), tańca etc, przez cały okres trwania leczenia skoliozy.
  • Kosmetyka - gorset jest niewidoczny podczas noszenia pod zwykłym ubraniem, nawet latem. Nikt, kto nie wie o gorsecie, nie dostrzeże, że jest on noszony, ponieważ nie ogranicza ruchów pacjenta.
  • Komfort - łatwy w zakładaniu i noszeniu, nie przegrzewa ciała, nie podrażnia skóry (o ile jest noszony na bieliźnie). Czterogodzinna przerwa w stosowaniu w ciągu dnia (dzielona według potrzeb) pozwala na swobodne mycie się, pływanie czy odpoczynek pacjenta.
  • Pozytywne wyniki - bardzo wysoka skuteczność leczenia skolioz idiopatycznych, udowodniona w wielu niezależnych badaniach prowadzonych w ośrodkach klinicznych w Polsce (od około 9 lat) i za granicą (od prawie 20 lat).

 

                                                               

 

Koszty:

 

 

Nazwa handlowa:

Producent:

Nazwa wg MZ :

 

 

Cena gorsetu:

 

 

Gorset SpineCor

The SpineCorporation Ltd, Wielka Brytania

Gorset korekcyjny do leczenia skolioz lub kyfoz - dla dzieci

 

 

3100 zł (brutto)