Wydarzenia

SPINECOR SYSTEM 2015 - od 20 lat na świecie i od 10 lat w Polsce !

data wydarzenia: 2015-01-21

Rok 2015 jest szczególny zarówno dla firmy The SpineCorporation Ltd (producenta gorsetu SpineCor), jak i dla Maxmed Sp. z o.o. (wyłącznego dystrybutora w Polsce). W tym roku bowiem mija 20 lat od momentu światowej premiery dynamicznego gorsetu korekcyjnego SpineCor i jego pierwszego zastosowania w leczeniu skoliozy u pacjenta, a miało to miejsce w Szpitalu Św. Justyny w Montrealu (Kanada), gdzie system SpineCor został stworzony.

 

Okrągłą rocznicę obchodzimy również w Polsce, ponieważ mija właśnie 10 lat od wprowadzenia gorsetu dynamicznego SpineCor do leczenia skolioz w Polsce. Prekursorką tego systemu w naszym kraju była mgr Joanna Gałuszka, będąca do dziś jedynym Certyfikowanym Trenerem SpineCor System w Polsce.

Przez tych 10 lat zaopatrzyliśmy z powodzeniem ponad 5 tysięcy dzieci w Polsce. Wiele z nich to dziś osoby dorosłe, które zakończyły już leczenie, a dzięki gorsetowi SpineCor uniknęły operacji i uzyskały bardzo pozytywne efekty leczenia. Przez cały czas dokładamy wszelkich starań, aby ten wyjątkowy system był dostępny dla jak największej liczby dzieci dotkniętych skoliozą. Dlatego też staramy się dotrzeć z informacjami do lekarzy specjalistów oraz fizjoterapeutów, organizując prezentacje i szkolenia specjalistyczne.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji! Zapraszamy serdecznie!

 

Na zdjęciu - od lewej: mgr Joanna Gałuszka, prof. Charles H. Rivard, dr Christine Coillard, mgr Michał Sałata. Szpital Św. Justyny, Montreal, Kanada.