Wydarzenia

SOSORT 2015 KATOWICE

data wydarzenia: 2015-05-07
10. doroczne spotkanie Międzynarodowego Towarzystwa Ortopedycznego i Rehabilitacyjnego Leczenia Skolioz (SOSORT) - Katowice - 7-9 maja 2015r.

 

W dniach 7-9 maja wzięliśmy udział w 10. dorocznym zjeździe SOSORT, który po raz drugi w historii odbywał się w Polsce. Spotkania te organizowane są w ramach Międzynarodowej Konferencji Na Temat Zachowawczego Leczenia Deformacji Kręgosłupa i skupiają wielu specjalistów zajmujących się tą problematyką. W pracach SOSORT uczestniczą lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej, ortopedzi oraz fizjoterapeuci i ortotycy z całego świata, m.in z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Japonii, Włoch, Grecji, Polski i wielu innych krajów. Rekomendacje i wnioski SOSORT stanowią bardzo istotny wyznacznik dla wszystkich specjalistów zajmujących się leczeniem skolioz.

Podczas spotkania w Katowicach były oczywiście prezentowane wyniki badań nad leczeniem skolioz przy pomocy systemu SpineCor, tym razem opracowane przez Klinikę Ortopedii i Rehabilitacji CM UJ w Zakopanem, a przedstawił je Dr Andrzej Smętkowski. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem zebranych, tym bardziej, że SpineCor nadal pozostaje pierwszym i jedynym gorsetem dynamicznym do leczenia skolioz, a co za tym idzie - stanowi jedyną alternatywę dla gorsetów sztywnych (skorupowych). W tym roku przypada 20. rocznica pierwszego zastosowania systemu SpineCor do leczenia skolioz na świecie, oraz 10. rocznica wprowadzenia go w Polsce.

Na konferencji gościliśmy przedstawicieli brytyjskiej firmy The SpineCorporation Ltd - wyłącznego światowego producenta gorsetu dynamicznego SpineCor. W tym roku odwiedzili nas: Andrew J. Mills - Dyrektor Zarządzający oraz Tim Cook. Firma Maxmed Sp. z o.o. jest wyłącznym przedstawicielem The SpineCorporation Ltd w Polsce.

Na zdjęciu - od lewej: Tim Cook (The SpineCorporation Ltd), Joanna Gałuszka - Certyfikowany Trener SpineCor System (Maxmed Sp. z o.o.), Andrew J. Mills (Dyrektor Zarządzający The SpineCorporation Ltd), Michał Sałata (Maxmed Sp. z o.o.).